Harry Potter a Princ dvojí krve ( Harry Potter and the Half-Blood Prince )

9. srpna 2009 v 21:33 | GG.Zuzu |  Movies and Serials
Harry Potter a Princ dvojí krve ( Harry Potter and the Half-Blood Prince )

3× jsem byla na tehle film pozvaná, 2× jsem odmítla, protože už mě HP tolik nebere jako dřív, ale pak jsem si řekla, že tam teda půjdu :) Tak jsme šly s kámoškou na 3D, což se vůbec nevyplatilo, protože po 10 minutách už bylo po 3D a celý film byl v normálu :D Ale i tak, tenhle díl mě zatim bavil asi ze všech nejvíc. Možná i proto, že jsem se skoro celý film musela smát, takže jestli jsi tenhle film ještě neviděla, určitě se dřív nebo později mrkni :)

Moje hodnocení: 8/10

OBSAH:
Harrymu a jeho přátelům opět začal nový školní rok, a sním i mnoho dobrodružství. Kouzelnická říše již uznala, že se lord Voldemord vrátil. Harry a Brumbál se vydávají na tajuplná místa. No rozhodně se v tomto školním roce nebude nikdo nudit!!

Povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta působí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlů, tak ve světě kouzelníků a Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Harry má podezření, že nebezpečí je přímo v Bradavicích, ale Brumbál se soustředí na přípravu na poslední bitvu, která se rychle blíží. Potřebuje, aby mu Harry pomohl odkrýt důležitý klíč, který vede k rozuzlení Voldemortovy obrany - rozhodující informaci ale zná jen bývalý bradavický profesor Horác Křiklan. Vědom si toho přiměje Brumbál svého starého kolegu, aby se vrátil na své staré místo, a slíbí mu vyšší plat, větší kancelář a navíc možnost učit slavného Harryho Pottera.

Mezitím útočí na studenty ještě úplně jiný nepřítel - teenagerovské hormony. Harryho dlouhodobé přátelství s Ginny Weasleyovou přerůstá v hlubší city, ale v cestě stojí její přítel, Dean Thomas, a to nemluvě o jejím velkém bratru Ronovi. Jenže Ron má svých starostí dost s romantickými pletkami - Lavender Brownová nešetří svou láskou k němu a Hermiona v ústraní žárlí, ale je rozhodnuta neprojevit své city za žádnou cenu. A k tomu všemu ještě čokolády napuštěné nápojem lásky, které skončí ve špatných rukách a všechno naprosto změní.

Romantika všude vzkvétá, ale jeden ze studentů zůstává od toho všeho stranou,
neboť má v hlavě úplně jiné věci. Je rozhodnut vystoupit z davu a zanechat po sobě stopu, byť temnou. Láska je sice ve vzduchu, ale tragédie se blíží a ani Bradavice už nikdy nebudou takové, jaké bývaly.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Teejaa Sbénko =* Teejaa Sbénko =* | Web | 9. srpna 2009 v 22:54 | Reagovat

Já na to tak oc chci jít  <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama